UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Spółka Elimen City, która w ubiegłym roku zaprezentowała swoją konstrukcję ultralekkiego elektrycznego pojazdu dostawczego (na zdjęciu poniżej), poinformowała o pracach nad elektrycznym samochodem przeznaczonym do rallycrossu.

Nowy model został oznaczony symbolem E-RX1. W przedsięwzięcie zaangażował się między innymi Leszek Kuzaj, utytułowany kierowca rajdowy, z udziałem którego odbyły się jazdy testowe na torze Modlin.

Jak powiedział Leszek Kuzaj:
“Choć samochód jest jeszcze dopracowywany i na szybie widać naklejkę “prototyp”, E-RX1 jeździ i to już całkiem nieźle. Oczywiście cały czas kalibrujemy jego ustawienia – od geometrii po balans. Niewątpliwie jednak będzie to pełnokrwisty, wyczynowy samochód”.

Elimen E-RX1 osiąga moc powyżej 300 KM i przyśpiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy. Maksymalny moment obrotowy przenoszony na koła wynosi 3000 Nm. Samochód rozpędza się do 160 km/h. Jego zasięg przy jeździe miejskiej sięga 150 km, co pozwala na przejechanie dwóch pełnych wyścigów w rallycrossowych. Czas ładowania baterii wynosi ok. 30 minut, dzięki czemu możliwe jest jej naładowanie między kolejnymi rundami wyścigów.

Spółka Elimen City jest jednym ze start-upów z sektora elektromobilności rozwijanych w ramach współpracy z Grupą Assay.

cire.pl, elimen.pl

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz również:

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera! Bądź na bieżąco z nowościami z rynku paliw alternatywnych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią Ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.).

TWITTER

FACEBOOK

POLECANE

ŚLEDŹ NAS NA