UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Tesla Model 3 Long Range AWD oraz Tesla Model 3 Long Range AWD Performance zostały oficjalnie przetestowane w cyklu Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA), który oddaje zasięg pojazdów elektrycznych w sposób bardzo bliski wynikom uzyskiwanym w codziennym użytkowaniu.

Obie nowe odmiany Modelu 3 teoretycznie mogą przejechać na jednym ładowaniu tyle samo, co wersja Long Range wyposażona w jeden silnik elektryczny – 310 mil tj. ok. 499 km. Oficjalny zasięg pozostał bez zmian, mimo nieco wyższego zapotrzebowania na energię pojazdów AWD – 29 kWh/100 mil w porównaniu do 26 kWh/100 mil.

Brak różnic co do maksymalnego dystansu możliwego do pokonania na jednym ładowaniu wynika z faktu, że Tesla zdecydowała się wystąpić do EPA o obniżenie oficjalnie podawanego zasięgu standardowej wersji Long Range. Według doniesień prasowych, ruch ten został podyktowany chęcią zmniejszenia różnicy wyników EPA na niekorzyść większego i droższego Modelu S 75D.

Model 3 Long Range dysponuje pojedynczym silnikiem elektrycznym o mocy 287 KM (211 kW). Wersja Long Range AWD otrzymała dwie jednostki rozwijające 200 KM (147 kW) i 256 KM (188 kW). Na szczycie oferty Modelu 3 znalazła się odmiana Long Range AWD Performance, którą wyposażono w dwa silniki dostarczające odpowiednio 200 KM (147 kW) i 287 KM (211 kW).

Model 3 Long Range przyspiesza od 0 do 97 km/h w 5,1 sekundy, Long Range AWD w 4,5 sekundy, zaś Long Range AWD Performance w 3,5 sekundy. Za magazynowanie energii w przypadku wszystkich wersji pojazdu odpowiadają akumulatory litowo-jonowe o pojemności 75 kWh.

Jak donosi portal Electrek.com, Tesla powinna wkrótce rozpocząć dostawy obu nowych odmian do pierwszych klientów.

 

electrek.co, materiały własne

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz również:

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera! Bądź na bieżąco z nowościami z rynku paliw alternatywnych

TWITTER

FACEBOOK

POLECANE

ŚLEDŹ NAS NA

PARTNERZY