UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Spółka Northvolt, która planuje wybudować największą fabrykę ogniw litowo-jonowych w Europie, poinformowała o zamiarze uruchomienia nowego obiektu, który zajmie się produkcją modułów bateryjnych i dostarczaniem rozwiązań z zakresu magazynowania energii. Placówka zostanie zlokalizowana w Gdańsku. W jej skład wejdzie zakład produkcyjny oraz centrum badań i rozwoju. Fabryka w Gdańsku zostanie uruchomiona wspólnie z South Bay Solutions, spółką specjalizującą się w wytwarzaniu modułów baterii.

Jak powiedział Peter Carlsson, dyrektor generalny i współzałożyciel Northvolt:
“W ciągu ostatniego roku dostrzegamy gwałtowny rozwój zainteresowania kompletnymi rozwiązaniami bateryjnymi ze strony wielu naszych kluczowych klientów. Dzięki temu zakładowi będzie w stanie sprostać popytowi”.

Moduły wytwarzane w Gdańsku to urządzenia dostarczające moc do produktów końcowych takich jak magazyny energii czy maszyny górnicze. Będą składać się z ogniw, elektronicznych systemów kontroli oraz często układów grzewczych i chłodzenia. Zakład w Gdańsku rozpocznie produkcję w 2019 r. i zapewni początkowo 100 nowych miejsc pracy. W pierwszej fazie będzie wytwarzał 10 000 modułów rocznie.

Fabryka ogniw litowo-jonowych Northvolt powstanie w szwedzkim Skellefteå. Według planów, zostanie uruchomiona pod koniec 2020 r. W pierwszym etapie zakład ma wytwarzać ogniwa o łącznej pojemności 8 GWh rocznie, zaś docelowo, od 2023 r., poziom produkcji wzrośnie do co najmniej 32 GWh.

 

northvolt.com, materiały własne

 

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz również:

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera! Bądź na bieżąco z nowościami z rynku paliw alternatywnych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią Ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.).

TWITTER

FACEBOOK

POLECANE

ŚLEDŹ NAS NA