UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Nissan ogłosił wprowadzenie na rynek europejski dwóch nowych wersji  całkowicie elektrycznego modelu LEAF. Zamówienia na oba pojazdy będzie można składać od 10 stycznia.

Model LEAF 3.ZERO e+ Limited Edition trafi do Europy w limitowanej serii liczącej 5 000 egzemplarzy. Samochód zyskał większą moc, wynoszącą 217 KM (160 kW) oraz większy zasięg na jednym ładowaniu, który wynosi maksymalnie 385 km (prognozowana przez Nissana wartość w cyklu WLTP). Pojazd został wyposażony w akumulator o pojemności 62 kWh. Jak podaje Nissan, cechuje go o 25% większa gęstość energii i o 55% większa pojemność w porównaniu ze standardową wersją modelu. Akumulator w tym wariancie składa się z 288 ogniw, zaś w odmianie podstawowej  – ze 192.

Drugą z nowych odmian, LEAF 3.ZERO, wyposażono w akumulator 40 kWh, analogicznie do standardowego Nissana LEAF drugiej generacji. Wraz z tym wariantem w ofercie pojawią się nowe kolory nadwozia oraz nowe kombinacje nadwozia dwukolorowego.

Obie wersje modelu LEAF 3.ZERO będą wyposażone w systemy e-Pedal oraz ProPILOT. Technologia e-Pedal tumożliwia przyspieszanie, zwalnianie i zatrzymywanie samochodu jedynie przy użyciu pedału przyspieszenia. Z kolei ProPILOT jest systemem zapewniającym utrzymywanie zadanej prędkości i odległości od poprzedzającego pojazdu, a ponadto umożliwia zatrzymywanie i ponowne ruszanie oraz utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu podczas jazdy zarówno z większą prędkością, jak i przy dużym natężeniu ruchu.

Ceny modelu LEAF 3.ZERO w Polsce rozpoczynają się od 175 700 zł, natomiast LEAF 3.ZERO e+ Limited Edition ma być dostępny w cenie od 201 200 zł. Pierwsze dostawy wersji LEAF 3.ZERO spodziewane są w maju, natomiast pierwsi nabywcy LEAF 3.ZERO e+ Limited Edition otrzymają swoje pojazdy latem.

Jak podaje Nissan LEAF w 2018 r. był najlepiej sprzedającym się modelem elektrycznym na Starym Kontynencie. Europejscy klienci nabyli 40 000 egzemplarzy tego pojazdu. Od premiery Nissana LEAF w 2010 r. na całym świecie sprzedano ponad 380 000 szt. obu generacji tego modelu.

 

poland.nissannews.com, materiały własne

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz również:

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera! Bądź na bieżąco z nowościami z rynku paliw alternatywnych

TWITTER

FACEBOOK

POLECANE

ŚLEDŹ NAS NA