UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Całkowicie elektryczna KIA Niro EV weszła do sprzedaży w Korei Południowej. Samochód trafi na europejski rynek pod koniec 2018 r., zaś w Ameryce Północnej w I kwartale 2019 r.

Dzięki bateriom litowo-jonowym o pojemności 64 kWh, elektryczna KIA dysponuje zasięgiem 385 km. Ładowarka o mocy 100 kW pozwoli w tym przypadku uzupełnić energię elektryczną do 80% w 54 minuty. Pojazd jest dostępny również w wersji z akumulatorami 39,2 kWh, umożliwiającymi przejechanie 246 km na jednym ładowaniu.

Za napęd pojazdu odpowiada silnik elektryczny o mocy 204 KM i momencie obrotowym 395 Nm, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy.

KIA Niro jest też dostępna w “klasycznym” wariancie hybrydowym oraz jako hybryda typu plug-in. Od momentu rynkowego debiutu w 2016 r. na całym świecie sprzedano 200 tys. szt. pojazdu (wliczając konwencjonalne odmiany spalinowe). Do tej pory KIA zebrała w Korei Południowej ponad 5 tys. zamówień na całkowicie elektryczną odmianę swojego SUVa. Niro EV stanie się drugim, sprzedawanym w skali globalnej, modelem zeroemisyjnym koreańskiego producenta po crossoverze Soul EV.

 

kianewscenter.com, materiały własne

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz również:

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera! Bądź na bieżąco z nowościami z rynku paliw alternatywnych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią Ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.).

TWITTER

FACEBOOK

POLECANE

ŚLEDŹ NAS NA