UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

GreenWay Polska zwiększa moc swoich niektórych stacji ładowania z 50 kW do 100 kW. Umożliwi to efektywniejszą obsługę kolejnej generacji pojazdów elektrycznych, które stopniowo wchodzą na rynek. Dwie stacje już zostały zmodyfikowane – Magnolia Park Wrocław i Podium Park Kraków. Plany obejmują podwyższenie mocy kolejnych urządzeń.

Ładowanie z mocą powyżej 50 kW jest możliwe w przypadku kilku modeli, które zadebiutowały lub niedługo zadebiutują na polskim rynku np. Audi e-tron, Jaguara I-Pace, Nissana Leaf e+, Hyundaia Kona Electric czy Kia e-Soul. Dodatkowo urządzenia o mocy podwyższonej do 100 kW pozwalają na równoczesne ładowanie dwóch pojazdów z mocą do 50 kW. Stacja rozdziela wówczas swoją moc na ładujące się jednocześnie samochody (jeden na złączu CCS, drugi CHAdeMO), co pozwala na szybsze uzupełnianie energii w baterii.

Liczba ładowarek o mocy 100 kW będzie stopniowo zwiększana i ma dotyczyć urządzeń marki Delta. Tylko w tym roku zostanie ulepszonych 10 stacji. GreenWay Polska wybiera do modernizacji ładowarki bazując na popycie na usługi w danej lokalizacji oraz ich bliskości względem sieci tranzytowej (autostrad i dróg szybkiego ruchu). Pod uwagę brane są także kryteria kosztowe wynikające z typu przyłączenia stacji do sieci energetycznej. Początkowo modernizowane będą tylko punkty podłączone do sieci wewnętrznej innych obiektów, gdyż stacje przyłączone bezpośrednio do sieci OSD generują zbyt wysokie, w stosunku do obecnego popytu na usługi ładowania, koszty stałe wynikające z taryfy dystrybucyjnej za moc umowną.

Dodatkowo – w połowie 2019 roku – GreenWay Polska zainstaluje pierwsze w Polsce ultraszybkie ładowarki o mocy do 350 kW na autostradzie A1 na odcinku Grudziądz-Toruń na MOP Malankowo w obu kierunkach. Kolejne stacje tego typu będą uruchamiane jeszcze w tym roku na innych odcinkach autostrad.

– Rynek pojazdów elektrycznych rozwija się zgodnie z wymaganiami konsumentów, zatem wkrótce na ulice wyjadą pojazdy elektryczne kolejnej generacji umożliwiające pokonywanie znacznie dłuższych dystansów, które ładować się będą z mocą 100 i więcej kilowatów – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – To wymaga także modernizacji naszych stacji ładowania. Wychodzimy więc już teraz naprzeciw tym przyszłym potrzebom naszych klientów.

greenwaypolska.pl, materiały własne

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz również:

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera! Bądź na bieżąco z nowościami z rynku paliw alternatywnych

TWITTER

FACEBOOK

POLECANE

ŚLEDŹ NAS NA