UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

W połowie grudnia 13 całkowicie elektrycznych autobusów Volvo 7900 Electric dostarczonych z wrocławskiej fabryki rozpocznie regularne kursy w Malmö. To jedna z największych jak dotąd inwestycji w zeroemisyjny transport publiczny w  Szwecji. Autobusy będą kursować na trasie nr 7 o długości prawie 15 km.

„Bardzo się cieszymy, że jedna z głównych linii autobusowych w Malmö została w pełni zelektryfikowana dzięki naszym cichym i bezemisyjnym autobusom. Zelektryfikowany transport autobusowy pomaga znacząco poprawić codzienne otoczenie każdego, kto mieszka, podróżuje i spędza czas w naszych miastach – naturalne jest, iż chcemy mieć wkład w taki rozwój transportu,” powiedział Martin Spjern, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w Volvo Buses Szwecja.

Według danych producenta,  pojazdy, zaprojektowane przez polskich inżynierów i produkowane w fabryce we Wrocławiu, są znacznie cichsze, nie emitują spalin i zużywają 80 procent mniej energii niż analogiczne autobusy z silnikiem Diesla. Akumulatory elektrycznych Volvo są ładowane na stacjach końcowych, a cały proces trwa od dwóch do sześciu minut.

Volvo sprzedało także w pełni elektryczne autobusy miastu Göteborg oraz autobusy elektryczno-hybrydowe (typu plug-in) miastu Värnamo w Szwecji. Oprócz Szwecji, zeroemisyjne pojazdy Volvo zostały zamówione do Wielkiej Brytanii, Luksemburga, Holandii, Norwegii i Polski. Łącznie spółka dostarczyła do tej pory na całym świecie ponad 4000 zelektryfikowanych autobusów.

 

volvobuses.pl

WIĘCEJ

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz również:

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera! Bądź na bieżąco z nowościami z rynku paliw alternatywnych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią Ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.).

TWITTER

FACEBOOK

POLECANE

ŚLEDŹ NAS NA