UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

W wyniku rozstrzygniętego przetargu Ekoenergetyka-Polska dostarczy stacje ładowania autobusów elektrycznych dla monachijskiej spółki Stadtwerke München SWM.

Niemiecki operator transportu publicznego buduje nową zajezdnię München–Moosach, która będzie zarządzała około 200 autobusami elektrycznymi. Nowoczesny kompleks budynków, o nazwie Hybrid-M, ma się składać m.in. z podziemnej hali zajezdni ze stanowiskami do ładowania oraz pomieszczeń biurowych na wyższych kondygnacjach. Ekoenergetyka-Polska zainstaluje tam 56 stacji ładowania o mocy 150 kW każda. Energoelektronika będzie chłodzona cieczą. Ciepło odpadowe, wygenerowane przez urządzenia, zostanie pozyskane jako jedno ze źródeł ogrzewających budynek. Jak informuje zielonogórska spółka, to jedyne takie rozwiązanie w skali Europy.

W zajezdni zostaną rozprowadzone złącza CCS Combo 2. Aby rozpocząć uzupełnianie energii w akumulatorze trakcyjnym autobusu, kierowca użyje interfejsu do wyboru konkretnego stanowiska do ładowania. Złącze będzie podawane automatycznie z sufitowego zwijaka, bezpośrednio na miejsce postoju pojazdu.

Do realizacji projektu Ekoenergetyka-Polska wybrała niemieckiego partnera – firmę WISAG Elektrotechnik Bayern GmbH & Co. Będzie ona odpowiedzialna za część elektryczną przedsięwzięcia – dostawę i instalację przewodów oraz budowę stacji transformatorowej. Spółki współpracowały już przy realizacji projektu dla VHH Hamburg. Prace rozpoczną się w kwietniu 2020 r., a uruchomienie całej infrastruktury nastąpi do stycznia 2021 r.

Wiceprezes Ekoenergetyki-Polska, Maciej Wojeński, powiedział:
“To kolejny, bardzo duży projekt w Niemczech. Stacje ładowania nie tylko będą zaopatrywać w moc autobusy elektryczne, ale również staną się alternatywnym źródłem ogrzewania kompleksu Hybrid-M, co jest innowacyjnym rozwiązaniem, nawet w skali światowej. Cieszymy się, że coraz więcej operatorów podchodzi kompleksowo do elektryfikacji flot pojazdów, tworząc od podstaw infrastrukturę przystosowaną do obsługi autobusów elektrycznych”.

 

ekoenergetyka.com.pl, materiały własne

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz również:

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera! Bądź na bieżąco z nowościami z rynku paliw alternatywnych

TWITTER

FACEBOOK

POLECANE

ŚLEDŹ NAS NA

PARTNERZY