Anwim – właściciel i operator sieci stacji paliw MOYA przystąpił właśnie do Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). Członkostwo w PSPA pomoże spółce w realizacji strategii polegającej na poszerzeniu oferty MOYA o paliwa alternatywne oraz budowie sieci punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.
Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa organizacja branżowa, kreująca rynek elektromobilności i technologii wodorowych w Polsce i w regionie CEE. Zrzesza ponad 150 przedsiębiorstw, będąc trzecią pod tym względem organizacją branżową w Europie. Stowarzyszenie wraz ze swoimi członkami działa na rzecz ukształtowania odpowiedniego otoczenia gospodarczego i prawnego, pozwalającego na dynamiczny rozwój zero- i niskoemisyjnych technologii w transporcie.
Infrastruktura ładowania w planach
– Jesteśmy świadomi wyzwań, jakie stoją przed sektorem paliwowym na całym świecie. Związane są one ze stopniowym odchodzeniem od wykorzystania paliw kopalnych, a także zmieniającą się świadomością społeczną w kwestii ekologii. O ile odejście od ropy jest perspektywą na wiele dziesięcioleci i nie nastąpi nagle, to już dziś jesteśmy świadkami zwiększającego się popytu na pojazdy elektryczne. Dlatego właśnie rozpoczęliśmy prace nad strategicznym planem lokalizacji punktów ładowania na stacjach MOYA – powiedział Paweł Grzywaczewski, członek zarządu Anwim S.A. – Członkostwo w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych pozwoli nam być na bieżąco z wszelkimi trendami rynkowymi oraz zmianami legislacyjnymi w Polsce i Europie. Jest to dla nas cenne wsparcie w transformacji naszej spółki – dodał Grzywaczewski.
Członkostwo w PSPA pozwoli spółce Anwim być częścią dialogu branżowego i brać udział w procesach legislacyjnych dotyczących elektromobilności w Polsce. To także możliwość współuczestniczenia w projektach badawczych i edukacyjnych przyczyniających się do zwiększenia wykorzystania paliw alternatywnych w transporcie.
Zdynamizować rynek
– Na podstawie najnowszej edycji cyklicznego raportu PSPA „Polish EV Outlook” aż 12% wszystkich ogólnodostępnych ładowarek w Polsce zainstalowano właśnie na stacjach paliw. Koncerny paliwowe znajdują się w czołówce największych operatorów infrastruktury ogólnodostępnej. Inwestycja w stacje ładowania to okazja na dywersyfikację prowadzonego biznesu w kontekście stałego rozwoju floty samochodów z napędem elektrycznym w Polsce. Współpraca Anwim S.A. oraz PSPA pozwoli na przyspieszenie tempa rozbudowy sieci stacji ładowania sprzyjając dynamizacji polskiego rynku elektromobilności – powiedział Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA.
Łańcuch wartości
Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa w Polsce organizacja branżowa, zajmującą się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych. Organizacja zrzesza ponad 150 przedsiębiorstw z całego łańcucha wartości w elektromobilności: producentów pojazdów i infrastruktury, operatorów usług ładowania, koncerny paliwowe i energetyczne, instytucje finansowe, firmy transportowe, dostawców nowoczesnych technologii oraz pozostałe podmioty i instytucje aktywne w obszarze zrównoważonego transportu. PSPA jest częścią The European Association for Electromobility (AVERE), największej organizacji zajmującej się rozwojem rynku elektromobilności w Europie.
MOYA rośnie
Stacje paliw MOYA obecne są we wszystkich województwach przy głównych trasach tranzytowych, drogach lokalnych i w miastach. Oferują najwyższej jakości paliwa: benzynę 95, 98, LPG oraz olej napędowy w wersji standardowej oraz premium – ON MOYA Power. Kierowcy pojazdów ciężarowych i dostawczych mają do dyspozycji dystrybutory zapewniające szybkie tankowanie paliw oraz dostęp do coraz popularniejszego płynu AdBlue. Dla klientów flotowych ciekawą propozycją jest program MOYA Firma, dzięki któremu możliwe jest dokonywanie płatności bezgotówkowych. Aplikacja mobilna MOYA Firma daje możliwość efektywnego zarządzania flotami samochodowymi. Część stacji MOYA wyposażona jest dodatkowo w parkingi dla samochodów ciężarowych, myjnie, kompresory czy odkurzacze. Stacje działające w ramach sieci spełniają najwyższe standardy obsługi i jakości. Wszystkie paliwa oferowane na stacjach MOYA są zgodne z wymogami aktualnych norm dotyczących jakości paliwa oraz obowiązującym rozporządzeniem w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Gwarancją jakości paliw na stacjach w barwach MOYA jest niezależny program badania paliw – TankQ.
Źródło: na podstawie PSPA