15 czerwca br., w ramach III Międzynarodowych Targów EkoFlota, odbędzie się najważniejsze spotkanie branży elektromobilności w Polsce. Konferencja E-mobility, której współorganizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), to forum wymiany wiedzy, doświadczeń i nowych idei, które odbywa się w wyjątkowej przestrzeni targowej. Celem jest promocja nowego kierunku biznesowego związanego z rozwojem elektromobilności w Polsce.
Międzynarodowe Targi EkoFlota to wydarzenie unikatowe w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Targi co roku obfitują w premiery samochodów nisko- i zeroemisyjnych. Dwie dotychczasowe edycje okazały się sukcesem, gromadząc za każdym razem ponad 5 tys. gości i wielu wystawców. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15–16 czerwca w Centrum Targowo-Kongresowym (ul. Marsa 56C) w Warszawie. Targi zostaną podzielone na przeznaczony dla profesjonalistów Dzień Biznesowy (piątek, 15 czerwca) oraz Dzień Otwarty (sobota, 16 czerwca). W tym roku współorganizatorem Dnia Biznesowego i odbywającej się jego ramach Konferencji E-mobility jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), największa organizacja branżowa związana z rynkiem elektromobilności w Polsce, zrzeszona w The European Association for Electromobility (AVERE).
– Do udziału w konferencji zaprosiliśmy ekspertów i praktyków z Polski i zagranicy, posiadających specjalistyczne doświadczenie sektorowe i wiedzę zdobytą w branży – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA. – Głównym tematem będzie rozwój rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie konferencji prelegenci odpowiedzą na pytania dotyczące przepisów prawnych i prowadzenia biznesu w sposób przyjazny środowisku, a przy tym opłacalny. Przybliżą także, w jaki sposób włączyć do floty auta ekologiczne i zdobyć fundusze na stacje do ładowania. Ważną częścią konferencji będą wykłady i dyskusje dotyczące samorządów oraz działań miast w kwestii nowoczesnej mobilności.
Konferencję rozpocznie prezentacja tegorocznej edycji Katalogu pojazdów elektrycznych, który opracowało Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL.
– To pierwsze, tak kompleksowe i aktualizowane zestawienie pojazdów elektrycznych dostępnych w stałej sprzedaży w Polsce. Celem projektu jest zaznajomienie przyszłych i obecnych użytkowników EV z aktualną ofertą koncernów i pomoc we właściwym wyborze pojazdu – mówi Jan Wiśniewski z Obserwatorium.
Konferencja E-mobility została podzielona na trzy panele: „Niskoemisyjna flota w firmie – road map”, „Niskoemisyjna flota w firmie – czy ładowanie to wyzwanie?” oraz „Niskoemisyjna flota w firmie – transport, spedycja, logistyka”. Do udziału zaproszeni zostali m.in. wiceminister energii Michał Kurtyka, pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze Piotr Woźny, a także przedstawiciele biznesu, w tym ING Banku Śląskiego, Volkswagen Group Polska, BMW, Mercedes-Benz Polska, Polkomtel, Toyota Motor Polska, Orlen, Garo Polska, EV BOX, Hubject, GreenWay Polska, Echo Investment, PwC, Nexity, Tesla Shuttle, Iveco Poland, No Limit, IKEA Distribution Services, Carefleet, Frost & Sullivan i Nissan Sales CEE.
Na zakończenie konferencji odbędzie się sesja wykładów eksperckich, dotyczących m.in. obsługi rozliczeń ładowania pojazdów EV dla klientów flotowych, a następnie wręczenie statuetek III Międzynarodowych Targów EkoFlota. Szczegółowy program Konferencji E-mobility, biogramy prelegentów i tematyka prelekcji znajdują się na stronie internetowej: https://menadzerfloty.pl/ekoflota/konferencja-2/
materiały własne